Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wirtualna Biblioteka

Zapraszamy Rodziców do skorzystania z naszej Wirtualnej Biblioteki i pobrania bezpłatnych materiałów.
Życzymy miłej lektury.

 

Odkryj geniusza w swoim dziecku!

Dowiedz się, jak rozbudzić w Twoim dziecku jego wrodzoną inteligencję i ukryte talenty...

 Wyobraź sobie, że Twoje dziecko jest już duże. Patrzysz na jego osiągnięcia. Patrzysz, jak dzielnie radzi sobie z życiem, jak pozytywną i szczęśliwą jest osobą. Wiesz, że warto było zgłębiać tajniki rozwijania naturalnej inteligencji dziecka, gdy było jeszcze małe. Wiesz, że Twoje codzienne właściwe działania, Twoje podejście i wiedza zaprocentowały... Zgodzisz się ze mną, że trudno o większą satysfakcję, prawda?

Posyłając malucha do szkoły, wiele rodziców zastanawia się, jak ich dziecko da sobie radę w klasie, jakim będzie uczniem. Czy jest wystarczająco inteligentne? Czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami? I co ważniejsze:

Czy edukacja szkolna zapewni dziecku sukces
w dorosłym życiu?

Nie licz na to, że szkoła zadba o rozwinięcie wyjątkowych uzdolnień Twojego dziecka i o pełen rozkwit jego umysłu. Wytłumaczę Ci to obrazowo.

Wyobraź sobie taką bajkową szkołę, do której przychodzą różne figury geometryczne – koła, trójkąty, romby, kwadraty, pięciokąty, także figury zupełnie nieregularne, nigdzie nieopisane, każda w innym kolorze. Wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. I co robi owa szkoła? Bierze nożyczki i bezlitośnie przycina wszystkie figury do wytyczonego kształtu. Ciach z prawej, ciach z lewej, jeszcze z góry i z dołu – i z koła robi się szablonowy kwadracik...

I tak równiutko przycina wszystkie figury. Te, co pierwotnie były kwadratami, miały trochę szczęścia, ale jeśli z wymiarem coś nie pasowało, to i one zostały „przystrzyżone”. Mało tego, wszystkie kwadraciki o identycznych wymiarach trzeba jeszcze pomalować tym samym kolorem... I w ten sposób wyjątkowość każdej z figur została gdzieś zatracona...

Chcesz wiedzieć więcej? Sięgnij więc po poradnik „ABC Mądrego Rodzica”

 

https://www.superkid.pl/uploads/ebooki/Inteligencja_Twojego_Dziecka_-_fragment.pdf

 

 

"Koronawirus"

 

Wydawnictwo Poradnia K udostępnia bezpłatnie książkę dla dzieci i rodziców zatytułowaną „Koronawirus”. Z ilustracjami Axela Schefflera i rekomendacjami pediatrów immunologów: dr. hab. med. Wojciecha Feleszki i dr. med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED.

Książka jest przewodnikiem dla dzieci i rodziców i zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące koronawirusa.

 

https://virtualo.pl/ebook/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-i301802/

 

 

„Współpraca” Przewodnik dla dzieci

Miniksiążka o maksisprawach – w fascynujący sposób pokaże dzieciom, ile możemy dokonać, współpracując z innymi ludźmi.
To jest książka o współpracy. O współpracy na różne sposoby. Kiedy po raz ostatni robiliście coś wspólnie z innymi? Hm...
Może wspólnie z bratem umyliście samochód rodziców? Albo z babcią porządkowaliście groby? Wspólnie, rzecz jasna. A może zbudowaliście wspólnie szałas w lesie? Albo wspólnie wylaliście ślizgawkę koło szkoły? Może namiot rozbity wspólnie stoi pewniej? A wspólnie upieczone ciasto lepiej smakuje? Może kiedy współpracujemy – zbliżamy się do siebie? Bardziej się lubimy, uczymy się rozumieć i szanować wzajemnie?
Współpracują pszczoły i mrówki, ryby i słonie. Czasami od tego zależy ich życie.
Współpracując, ludzie dokonują wielkich rzeczy. O tym jest mowa w tej książce.

http://www.publio.pl/wspolpraca-janina-ochojska,p88797.html

 

 

Plakaty, kolorowanki, tapety dla dzieci - ebook

Zestaw do wydruku dla dzieci.
Zbiór barwnych plakatów stanowiących autorskie ilustracje wykonane przez plastyczkę i autorkę bajek Justynę Piecyk. Kolorowe plakaty można wykorzystać w różnorodny sposób - wydrukować i powiesić na ścianie, zastosować jako wygaszacz ekranu, tapeta... Wydrukowanie plakatów w postaci czarno-białej daje dzieciom możliwość ich pokolorowania, zbiór może być zatem zestawem kolorowanek. Ilustracje przedstawiają bohaterów stworzonych przez autorkę i pojawiających się w jej "Bajkach uzdrawiajkach".

http://virtualo.pl/plakaty_kolorowanki_tapety_dla_dzieci/dla_dzieci/dla_dzieci_mlodziezy/ebook/c416i188224/

 

 

Farminkowo. Angielski dla dzieci. Ćwiczenia do wydruku - ebook


EBOOK BEZPŁATNY, BĘDĄCY PREZENTEM DLA DZIECI CHCĄCYCH W PRZYJEMNY SPOSÓB POZNAWAĆ JĘZYK ANGIELSKI.
Zestaw ćwiczeń „Angielski dla dzieci” dostępny jest bezpłatnie. Ćwiczenia te pełne są kolorowych ilustracji, łatwych zadań, ciekawych kolorowanek. Z podstawowymi zagadnieniami takimi, jak liczenie po angielsku, dodawanie końcówki „s” w liczbie mnogiej, nazwy zwierząt dzieci zapoznają się z przyjemnością, gdyż będą towarzyszyć im w tym przyjaźni bohaterowie z Farminkowa – krainy, w której zwierzęta i rośliny mają głos. Zachęcamy do pobrania ćwiczeń i wydrukowania ich w celu uzyskania liczącej 10 stron książeczki, którą Wasze dziecko polubi i z niewielką pomocą rodziców uzupełni.

http://virtualo.pl/farminkowo_angielski_dla_dzieci_cwiczenia_do_wydruku/bajki/dla_dzieci_mlodziezy/ebook/c222i168227/

 

Magiczna bajaderka

Antologia bajek. Blogerzy bajki piszą
Blogerzy zabrali się za pisanie bajek. A konkretnie za utwory dla dzieci, bardzo różnorodne, bo jak wiadomo – każdy bloger to indywidualista, pełen pomysłów i zapału. W ten sposób do rąk Czytelnika trafia antologia utworów adresowanych do najmłodszych, ale nie tylko. Rodzice, młodzież i każdy miłośnik literatury będzie miał wiele przyjemności z czytania opowieści, a także podziwiania oryginalnych ilustracji wykonanych przez ilustratorkę o pseudonimie Newa Rysuje.
Blogerzy Bajki Piszą to kontynuacja projektu, w ramach którego powstał zbiór opowiadań „Szkice z życia”, bardzo dobrze przyjęty przez czytelników. Pomysłodawczyni akcji, autorka bloga W Krainie Czytania i Historii, wraz z autorką Książek Zbójeckich postanowiły pójść za ciosem i namówić blogerów do zmierzenia się z trudną formą literacką, jaką jest bajka. Niełatwo zadowolić najmłodszych czytelników, ale twórcy podjęli wyzwanie i ochoczo zgłosili się do wzięcia udziału w projekcie. Nadesłane utwory są różnorodne, pisane różnymi technikami i omawiające ciekawe zagadnienia. Każdy tekst stanowi zarówno rozrywkę, jak i lekcję, z której płynie morał. I o to właśnie chodziło!
Tytuł naszego e-booka „Magiczna Bajaderka” najlepiej ujmuje przygodę, na jaką daje się namówić Czytelnik. Forma elektroniczna antologii pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy po raz kolejny mogą się przekonać, że blogerzy mają potencjał, pasję i niczym nieograniczoną fantazję…
Zapraszamy więc Małych i Dużych do lektury i mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda!

http://www.publio.pl/magiczna-bajaderka,p119115.html

 

O krasnoludkach i sierotce Marysi

Utrzymana w baśniowej konwencji powieść dla dzieci – pierwsza, która nie była przesiąknięta surowym dydaktyzmem, lecz niosła ze sobą subtelne przesłanie czynienia dobra i pochwałę uczciwej pracy.
Ziiimno! Kiedy przyjdzie wiosna?! To pytanie męczyło króla Błystka i jego wierne sługi tak mocno, że w końcu jednego z nich zdecydował się wysłać w niebezpieczną podróż po odpowiedź. Zanim genialny kronikarz i uczony Koszałek-Opałek wydostał się z podziemnej siedziby, spotkał gościnnego chomika. Potem pojawił się nieco wystraszony jeż i podstępne uosobienie zła, lis o myląco miłym imieniu Sadełko... Maria Konopnicka stworzyła wielowątkową opowieść, w której motywy bajkowe splatają się z fantastyką. W krasnoludkowych historiach opowiadanych dzieciom usłyszymy o Lechu, Popielu i Piaście, ich bogu Światowidzie, a dzięki krasomówstwu Koszałka-Opałka swoją wiedzę wzbogacą wszyscy, którzy sięgną po tę książkę.
Przesłanie powieści, mimo jej wielowątkowości i dygresyjnej konstrukcji, jest jasne, znane zresztą już z wcześniejszych utworów Marii Konopnickiej. Otóż tylko dobroć i miłosierdzie, praca i miłość do ziemi nadają sens naszemu bytowaniu. Słowo „miłosierdzie” w pewnym momencie stało się nawet ratującym życie zaklęciem. Na szczęście nie jest to przekaz patetyczny, bo kontrastują z nim postaci, w których go zaklęto – krasnoludki właśnie.
Także kto tego jeszcze nie wie, ten się dowie: krasnoludki są na świecie! I choć nie każde dziecko ma nianię, którą może poprosić o potwierdzenie ich istnienia, to jeśli będzie grzeczne, w nagrodę samo je znajdzie.

http://www.publio.pl/o-krasnoludkach-i-sierotce-marysi-maria-konopnicka,p50892.html

 

Baśnie i opowieści

„Gdy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż wiemy teraz” – napisał dawno temu Hans Christian Andersen. Warto więc przenieść się wraz z nim w świat baśniowej wyobraźni.
Przed wielu, wielu laty żył cesarz, który tak bardzo lubił nowe, wspaniałe szaty, że wszystkie swoje bogactwa przeznaczał na stroje. Był też książę, który chciał się ożenić z księżniczką, ale musiała to być księżniczka najprawdziwsza... Daleko stąd zaś, tam, dokąd lecą jaskółki, gdy u nas jest zima, mieszkał król, który miał jedenastu synów i jedną córkę Elizę. Co się im wszystkim przydarzyło? Przeczytajcie, bo też nie były to zwykłe historie...
Zbiór ponad czterdziestu baśni i opowieści Hansa Christiana Andersena to kolejne wydanie klasyki światowej literatury dziecięcej. Znalazły się w nim nie tylko znane bajki: „Brzydkie Kaczątko”, „Dzikie łabędzie”, „Calineczka”, „Królowa Śniegu” i „Mała Syrena”, lecz także wiele innych nieco mniej popularnych utworów. Każdy przekaże najmłodszym czytelnikom ważne prawdy moralne, wzruszy, zadziwi, a czasem również rozbawi.

http://www.publio.pl/basnie-i-opowiesci-hans-christian-andersen,p50897.html

 

„Wiersze dla dzieci” Władysław Bełza

Jeżeli o jakimś wierszu można powiedzieć, że słyszał go w dzieciństwie każdy Polak, to właśnie o pierwszym z tego wyboru poezji. A wielu zna go nawet na pamięć.

Władysław Bełza napisał wiele utworów, ale żaden z nich nie zyskał popularności choćby zbliżonej do tej, jaką poszczycić się może krótki wiersz zaczynający się od słów: „– Kto ty jesteś? – Polak mały”. Niejedno pokolenie poznało w przedszkolu lub w szkole ten utwór i dowiedziało się dzięki niemu, czym jest patriotyzm.
W wyborze poezji niegdyś bardzo znanego, a dziś nieco już zapomnianego pisarza, znalazł się nie tylko cykl „Katechizm polskiego dziecka”, zawierający treści dydaktyczne dotyczące miłości ojczyzny i szacunku dla niej. Rodzice będą mogli zapoznać swoje pociechy także z wierszami pochodzącymi z tomików „Matka i dziecko”, „Dzieci i ptaszki” oraz z „Baśnią o królewnie na drewnianych nóżkach” i „Babuleńką”.
Prosta forma wierszy przemówi do wyobraźni małych czytelników, nawet mimo trochę archaicznej już dziś polszczyzny.

http://www.publio.pl/wiersze-dla-dzieci-wladyslaw-belza,p51440.html