Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Adaptacja, co warto o niej wiedzieć

Drodzy Rodzice!

Adaptacja to przyzwyczajanie się do nowego miejsca czy sytuacji. Dotyczy to także przedszkolaków. Zebraliśmy dla Państwa materiały, które – mamy nadzieję, pomogą przejść Waszemu Dziecku przez ten proces jak najlepiej. Czas adaptacji jest różny. Wiele dzieci szybko przyzwyczaja się do przedszkola, ale są też takie, którym zajmie to o wiele więcej czasu. Pamiętajmy jednak – przedszkole to wspaniałe miejsce, które uczy i bawi. Wszystko zaczyna się od przedszkola.

List do rodziców

Poniżej list – od Nas Wychowawców do Was Rodziców. Przeczytajcie naszą prośbę.

Do rodziców

Pamiętajcie – bądźcie Rodzicami na medal! Prezentujemy kilka porad.

Rodzic na medal

Wasze Dzieci są malutkie. Mają jeszcze problem z wyrażaniem lub nazywaniem tego, co czują lub myślą. Przeczytajcie list Maluszka do Mamy i Taty. Maluchy też chcą czuć się spokojne w przedszkolu. Mają prawo do płaczu i smutku. Jednak w końcu i one ustępują, a Dzieci biegną z radością do przedszkola!

List do mamy i taty

Wielu Rodziców boi się i zastanawia jak to będzie oddać  płaczące Dziecko, czy nic mu się nie stanie, jak się z nim pożegnać?… Oto kilka rad jak pożegnać się z Maluchem w szatni.

Porady

Samodzielność Malucha to bardzo ważna sprawa. Trzylatek to dziecko, które powinno mieć opanowane tzw. czynności samoobsługowe. Ćwiczcie w domu z dziećmi. Pomagajcie być samodzielnymi. Oczywiście w przedszkolu Panie zawsze służą pomocą. Jednak PRZEDSZKOLAK – to brzmi dumnie! Przedszkolak jest samodzielny.

Samodzielność

Wielu Rodziców zastanawia się w co zapatrzyć Dziecko idące do przedszkola. Oto czego potrzebuje Maluszek. Dodatkowe informacje (karty pracy itp.) są ustalane z wychowawczyniami.

Wyprawka