"Kim jest przyjaciel?"- zajęcia koleżeńskie w grupie IV i VI
Kim jest przyjaciel? Dzieci z grupy IV i VI wspólnie zastanawiały się, jakie cechy posiada prawdziwy przyjaciel. Jest to osoba, przy której czujemy się bezpiecznie i dobrze. Jest życzliwa, potrafi słuchać, pomaga w trudnych chwilach i cieszy się z naszych sukcesów. Szanuje nasze uczucia, dotrzymuje obietnic i jest szczera. Z przyjacielem można wspólnie się bawić, rozmawiać, śmiać się, a także wspierać się nawzajem i rozwiązywać drobne nieporozumienia. Podczas zajęć czytaliśmy opowiadania o przyjaźni w ramach Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się w gry integracyjne oraz wykonywaliśmy prace plastyczne przedstawiające cechy prawdziwego przyjaciela. Nie zabrakło również rozmów o tym, jak rozwiązywać drobne nieporozumienia i jak okazywać innym troskę. Dzięki wspólnym zabawom dzieci ćwiczyły współpracę, empatię oraz umiejętność dzielenia się i wspólnego działania. To był czas pełen uśmiechu, radości i budowania pozytywnych relacji. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenia pomogą naszym przedszkolakom każdego dnia tworzyć atmosferę pełną życzliwości, wzajemnego zrozumienia i prawdziwej przyjaźni.
