Początek lata z klockami LEGO - zajęcia koleżeńskie grupy VII oraz II
Początek lata dzieci z grup II i VII świętowały podczas wspólnych zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO. Była to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę, rozwijania współpracy oraz integracji między grupami. Podczas spotkania przedszkolaki poznały historię powstania klocków LEGO, znaczenie nazwy „LEGO” oraz różne rodzaje zestawów. Nie zabrakło także aktywności sensorycznych, dzieci wykonywały relaksacyjne masażyki z wykorzystaniem klocków. W trakcie zabaw utrwalały nazwy kolorów, reagując ruchem na wskazany kolor klocka poprzez dotykanie go odpowiednią częścią ciała. Rozwijały również kompetencje emocjonalne, rozpoznawały i nazywały emocje przedstawione na główkach figurek LEGO oraz próbowały odtworzyć je za pomocą mimiki. Przedszkolaki doskonaliły także spostrzegawczość i logiczne myślenie, dopasowując klocki do planszy zgodnie z kolorem i kształtem oraz segregując je według kolorów. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną, kolorowanie zgodnie ze wzorem ludzika LEGO. Wspólne zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, sprzyjając integracji, rozwijaniu umiejętności społecznych, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. To był pełen uśmiechu i dobrej zabawy początek lata
