Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„PRZEDSZKOLAKI W TERENIE- MIEJSKA EDUKACJA OUTDOROWA”- gr. XI i XII

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Jednak w tym roku mieliśmy okazję świętować nie jeden, a 5 dni, co przyniosło dzieciom ogromną radość i stworzyło znakomitą okazję do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. Wszystko to zadziało się za sprawą projektu edukacyjnego „PRZEDSZKOLAKI W TERENIE- MIEJSKA EDUKACJA OUTDOROWA”, do którego przystąpiliśmy na zaproszenie Poznańskiego Oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, na początku- poprzez zabawę językową, stworzyliśmy kolorową mapę myśli do słowa zabawa, co pomogło wprowadzić dzieci w tematykę gier i podchodów. Do realizacji projektu zaangażowaliśmy również rodziców i dziadków, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z dziećmi i wnukami, a te z zapałem przekazały rówieśnikom opowieści i rekwizyty związane z zabawami podwórkowymi z dawnych lat: gumę do skakania, kapsle, skakankę, piłkę. Przedszkolaki zapoznały się z takimi grami jak: „Klasy”, „Chłopek”, „Statki”, „Szczur”, „Państwa-miasta”, „Kolory”, „Osioł”, „Zośkę”. Dzieci poznały też znaki patrolowe, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i były chętnie wykorzystywane do codziennych zabaw.

Nic więc dziwnego, że po takiej dawce wspomnień i zabawy dzieci zapragnęły własnej gry w gronie najbliższych kolegów i koleżanek. Z dużym zaangażowaniem kolejnego dnia po ożywionej naradzie dzieci jednogłośnie wybrały na wspólną zabawę podchody. Korzystając z uroków zbliżającej się pory roku- przepięknej, kolorowej jesieni nasze podchody zatytułowaliśmy: „Przyroda wokół nas: co nam niesie Pani jesień?”- zabawa w podchody na powitanie jesieni. Z uwagi, że nasza placówka mieści się w malowniczej okolicy pełnej drzew i krzewów, zabawa ta była doskonałą okazją do zapoznania dzieci z pięknem otaczającej przyrody w jesiennej szacie. Mając już hasło przewodnie wspólnie ustaliliśmy zasady gry, wykorzystując propozycje dzieci do realizacji zadań. Pomysłów było co nie miara, które wielokrotnie nas pozytywnie zaskakiwały i rozbawiały. Dalszą część dnia przeznaczyliśmy zatem na przygotowanie podchodów po ogrodzie przedszkolnym dla młodszych koleżanek i kolegów.

Trzeci dzień realizacji projektu edukacyjnego pt.: „PRZEDSZKOLAKI W TERENIE- MIEJSKA EDUKACJA OUTDOROWA” przeznaczyliśmy już na realizację podchodów w oparciu o scenariusz przygotowany przez nauczycielki Panią Magdę, Panią Anitę, Panią Kamilę i Panią Anię. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło, z radością więc przystąpiliśmy do zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rozwiązywały jesienne zagadki, utrwalały nazwy drzew, krzewów i ich owoców, nazwy zwierząt, kolorowały, układały napisy i kształty z darów jesieni, rozpoznawały kierunki geograficzne i umowne znaki, ćwiczyły, pisały i liczyły. Pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek.